Föräldragrupper läsåret 17/18 9Ma & 9Mb

Föräldraansvar 9Ma läsåret 17/18

Konsert 1 ht-17 (Gospel 17/10) 2 föräldrar
1. Ulrik Åshuvud (Rebecka)
2. Malin Agrell (Noah)

Konsert 2 ht-17 (Lucia- och julkonsert i december) 3 föräldrar
1. Cissi Mathiesen (Marcus)
2. Emma Bäcker (Emilia)
3. Anna-Karin Horne (Albin) från 18.00

Konsert 1 vt-18 2 föräldrar
1. Erika Lundström
2. Sara Tynelius

Konsert 2 vt-18 (Vårkonsert) 2 föräldrar
1. Susanne Gruber (Victor)
2. Annika Fredling (Erik)
3. Marmar Moayedfar (Anton)




Föräldraansvar 9Mb läsåret 17/18

Konsert 1 ht-17 (Gospel 17/10) 2 föräldrar
1. Charlotte Göransson Meiton
2. Helene Lahtela

Konsert 2 ht-17 (Lucia- och julkonsert i december) 2 föräldrar
1. Sara Andersson (Albin)
2. Martin Lundmark (Nora)
3. Kristina Ström Olsson (Ludvig)

Konsert 1 vt-18 2 föräldrar
1. Jessica Collins (Elliot)
2. Ulrika Isaksson (Lina)

Konsert 2 vt-18 (Vårkonsert) 2 föräldrar
1. Hans Celander (Lovisa)
2. Staffan Westelius (Sofia)
3. Göran Larsson (Victor N)







Föräldragrupper 8Ma vt-17
understruket namn är sammankallande


Efternamn
Förnamn
Grupp
Agrell
Noah
Aktivitetsgrupp
Andersson
Mika
Aktivitetsgrupp
Bensing
Josephine
Aktivitetsgrupp
Bäcker
Emilia
Aktivitetsgrupp
Cedermark
Tilde
Aktivitetsgrupp
Fatemi
Anton
Aktivitetsgrupp
Ferm
Freja
Aktivitetsgrupp
Franzén
David
Aktivitetsgrupp



Fredling
Erik
Bull- och blomgrupp
Grahn
Petrus
Bull- och blomgrupp
Gruber
Victor
Bull- och blomgrupp
Henriksson
Clara
Bull- och blomgrupp
Horne
Albin
Bull- och blomgrupp
Ibanez Hedberg
Emanuel
Bull- och blomgrupp
Karlsson
Josefine
Bull- och blomgrupp



Lager
Alma
Konsertgrupp 2
Lindberg
Paulina
Kassör
Lundström
Johanna
Konsertgrupp 2
Mathiesen
Marcus
Konsertgrupp 2
Peterson Bergsten
Clara
Konsertgrupp 2
Plaude
Edmund
Föräldrarådet
Sjöstrand
Tova
Konsertgrupp 2
Sobredo
My
Konsertgrupp 2
Stille
Michael
Konsertgrupp 2
Stromberg
Ebba
Konsertgrupp 2
Thomsson
Saga
Konsertgrupp 2



Tynelius
Vilma
Konsertgrupp 1
Vallin
Katia
Konsertgrupp 1
Vargas Alvhammar
Filippa
Konsertgrupp 1
Welander Holmquist
Malin
Konsertgrupp 1
Åkermo
Ellen
Konsertgrupp 1
Åshuvud
Rebecka
Konsertgrupp 1



Föräldragrupper 8Mb vt-17 understruket namn är sammankallande

Efternamn
Förnamn
Grupp
Andersson Lindh
Victor
Blom- och bullgrupp
Chilla
Lea
Blom- och bullgrupp
Gillet
Clara
Blom- och bullgrupp
Isaksson
Lina
Blom- och bullgrupp
Meiton
Hjalmar
Blom- och bullgrupp
Svenningsson
Maja
Blom- och bullgrupp



Bohlin
Minna
Klassdynamikgrupp med minst 2 aktiviteter/termin
Collins
Elliot
Klassdynamikgrupp med minst 2 aktiviteter/termin
Grejs
Amanda
Klassdynamikgrupp med minst 2 aktiviteter/termin
Jonsson
Mia
Klassdynamikgrupp med minst 2 aktiviteter/termin
Nordin
Victor
Klassdynamikgrupp med minst 2 aktiviteter/termin
Sörensen
Isa
Klassdynamikgrupp med minst 2 aktiviteter/termin



Ekenberg
Erik
Föräldrarådet
Handell
Albin
Konsertgrupp 2
Landén
Frida
Konsertgrupp 2
Olsson
Ludvig
Konsertgrupp 2
Tiberg von Gegerfelt
Marcus
Konsertgrupp 2
Börjesson
Julia
Konsertgrupp 2



Enderberg Lahtela
Tindra
Familjeträffgrupp
Hennig
Georg
Familjeträffgrupp
Lindén
Jacob
Föräldrarådet
Pettersson
Emma
Familjeträffgrupp
Vallin
Nelli
Familjeträffgrupp
Westelius
Sofia
Familjeträffgrupp



Celander
Lovisa
Konsertgrupp 1
Fridstrand
Miriam
Konsertgrupp 1
Hägelstam
Nicholas
Konsertgrupp 1
Lundmark
Nora
Konsertgrupp 1
Stenebo
Simon
Konsertgrupp 1
Weinberger
Erik
Konsertgrupp 1

OBS!
Familjeträffgruppen blir under vt-16 ”Utflykt/Resegrupp” och planerar genomförande av resa tidig hösttermin efter sommarlovet i 8:an och avslutningsresa i 9:an.




Föräldragrupper 8Ma ht-16
understruket namn är sammankallande

Efternamn
Förnamn
Grupp
Agrell
Noah
Bull- och blomgrupp
Andersson
Mika
Bull- och blomgrupp
Bensing
Josephine
Bull- och blomgrupp
Bäcker
Emilia
Bull- och blomgrupp
Cedermark
Tilde
Bull- och blomgrupp
Fatemi
Anton
Bull- och blomgrupp
Ferm
Freja
Bull- och blomgrupp
Franzén
David
Bull- och blomgrupp



Fredling
Erik
Föräldrarådet
Grahn
Petrus
Konsertgrupp 2
Gruber
Victor
Konsertgrupp 2
Henriksson
Clara
Konsertgrupp 2
Horne
Albin
Konsertgrupp 2
Ibanez Hedberg
Emanuel
Konsertgrupp 2
Karlsson
Josefine
Konsertgrupp 2



Lager
Alma
Konsertgrupp 1
Lindberg
Paulina
Kassör
Lundström
Johanna
Konsertgrupp 1
Mathiesen
Marcus
Konsertgrupp 1
Peterson Bergsten
Clara
Konsertgrupp 1
Plaude
Edmund
Föräldrarådet
Sjöstrand
Tova
Konsertgrupp 1
Sobredo
My
Konsertgrupp 1
Stille
Michael
Konsertgrupp 1
Stromberg
Ebba
Konsertgrupp 1
Thomsson
Saga
Konsertgrupp 1



Tynelius
Vilma
Aktivitetsgrupp
Vallin
Katia
Aktivitetsgrupp
Vargas Alvhammar
Filippa
Aktivitetsgrupp
Welander Holmquist
Malin
Aktivitetsgrupp
Åkermo
Ellen
Aktivitetsgrupp
Åshuvud
Rebecka
Aktivitetsgrupp

Föräldragrupper 8Mb ht-16
understruket namn är sammankallande

Efternamn
Förnamn
Grupp
Andersson Lindh
Victor
Klassdynamikgrupp med minst 2 aktiviteter/termin
Chilla
Lea
Klassdynamikgrupp med minst 2 aktiviteter/termin
Gillet
Clara
Klassdynamikgrupp med minst 2 aktiviteter/termin
Isaksson
Lina
Klassdynamikgrupp med minst 2 aktiviteter/termin
Meiton
Hjalmar
Klassdynamikgrupp med minst 2 aktiviteter/termin
Svenningsson
Maja
Klassdynamikgrupp med minst 2 aktiviteter/termin



Bohlin
Minna
Konsertgrupp 2
Collins
Elliot
Konsertgrupp 2
Grejs
Amanda
Konsertgrupp 2
Jonsson
Mia
Konsertgrupp 2
Nordin
Victor
Konsertgrupp 2
Sörensen
Isa
Konsertgrupp 2



Ekenberg
Erik
Föräldrarådet
Handell
Albin
Familjeträffgrupp
Landén
Frida
Familjeträffgrupp
Olsson
Ludvig
Familjeträffgrupp
Tiberg von Gegerfelt
Marcus
Familjeträffgrupp
Börjesson
Julia
Familjeträffgrupp



Enderberg Lahtela
Tindra
Konsertgrupp 1
Hennig
Georg
Konsertgrupp 1
Lindén
Jacob
Föräldrarådet
Pettersson
Emma
Konsertgrupp 1
Vallin
Nelli
Konsertgrupp 1
Westelius
Sofia
Konsertgrupp 1



Celander
Lovisa
Blom- och bullgrupp
Fridstrand
Miriam
Blom- och bullgrupp
Hägelstam
Nicholas
Blom- och bullgrupp
Lundmark
Nora
Blom- och bullgrupp
Stenebo
Simon
Blom- och bullgrupp
Weinberger
Erik
Blom- och bullgrupp

OBS! Familjeträffgruppen blir under vt-16
”Utflykt/Resegrupp planerar genomförande tidig ht/efter sommarlovet i 8:an och avslutningsresa i 9:an”


Föräldragrupper 7Ma vt-16
understruket namn är sammankallande

Efternamn
Förnamn
Grupp
Agrell
Noah
Konsertgrupp 2
Andersson
Alva
Konsertgrupp 2
Bensing
Josephine
Konsertgrupp 2
Cedermark
Tilde
Konsertgrupp 2
Fatemi
Anton
Konsertgrupp 2
Ferm
Freja
Konsertgrupp 2
Franzén
David
Konsertgrupp 2
Fredling
Erik
Konsertgrupp 1
Grahn
Petrus
Konsertgrupp 1
Gruber
Victor
Konsertgrupp 1
Henriksson
Clara
Konsertgrupp 1
Horne
Albin
Konsertgrupp 1
Ibanez Hedberg
Emanuel
Konsertgrupp 1
Karlsson
Josefine
Konsertgrupp 1
Lager
Alma
Aktivitetsgrupp
Lindberg
Paulina
Kassör
Lundström
Johanna
Aktivitetsgrupp
Mathiesen
Marcus
Aktivitetsgrupp
Peterson Bergsten
Clara
Aktivitetsgrupp
Plaude
Edmund
Föräldrarådet
Sjöstrand
Tova
Aktivitetsgrupp
Sobredo
My
Aktivitetsgrupp
Stille
Michael
Aktivitetsgrupp
Stromberg
Ebba
Aktivitetsgrupp
Thomsson
Saga
Aktivitetsgrupp
Tynelius
Vilma
Bull- och blomgrupp
Vallin
Katia
Bull- och blomgrupp
Vargas Alvhammar
Filippa
Bull- och blomgrupp
Welander Holmquist
Malin
Bull- och blomgrupp
Åkermo
Ellen
Bull- och blomgrupp
Åshuvud
Rebecka
Bull- och blomgrupp



Föräldragrupper 7Mb vt-16
understruket namn är sammankallande
Efternamn
Förnamn
Grupp
Andersson Lindh
Victor
Konsertgrupp 2
Chilla
Lea
Konsertgrupp 2
Gillet
Clara
Konsertgrupp 2
Isaksson
Lina
Konsertgrupp 2
Meiton
Hjalmar
Konsertgrupp 2
Svenningsson
Maja
Konsertgrupp 2
Bohlin
Minna
Familjeträffgrupp
Collins
Elliot
Familjeträffgrupp
Grejs
Amanda
Familjeträffgrupp
Jonsson
Mia
Familjeträffgrupp
Nordin
Victor
Familjeträffgrupp
Sörenson
Ida
Familjeträffgrupp
Bäcker
Emilia
Konsertgrupp 1
Ekenberg
Erik
Föräldrarådet
Handell
Albin
Konsertgrupp 1
Landén
Frida
Konsertgrupp 1
Olsson
Ludvig
Konsertgrupp 1
Tiberg von Gegerfelt
Marcus
Konsertgrupp 1
Börjesson
Julia
Blom- och bullgrupp
Enderberg Lahtela
Tindra
Blom- och bullgrupp
Hennig
Georg
Blom- och bullgrupp
Lindén
Jacob
Föräldrarådet
Pettersson
Emma
Blom- och bullgrupp
Vallin
Nelli
Blom- och bullgrupp
Westelius
Sofia
Blom- och bullgrupp
Celander
Lovisa
Klassdynamikgrupp med minst 2 aktiviteter/termin
Fridstrand
Miriam
Klassdynamikgrupp med minst 2 aktiviteter/termin
Hägelstam
Nicholas
Klassdynamikgrupp med minst 2 aktiviteter/termin
Lundmark
Nora
Klassdynamikgrupp med minst 2 aktiviteter/termin
Stenebo
Simon
Klassdynamikgrupp med minst 2 aktiviteter/termin
Weinberger
Erik
Klassdynamikgrupp med minst 2 aktiviteter/termin
OBS!
Familjeträffgruppen blir under vt-16
”Utflykt/Resegrupp planerar genomförande tidig ht/efter sommarlovet i 8:an och avslutningsresa i 9:an”





Föräldragrupper 7Ma ht-15
understruket namn är sammankallande

Föräldragrupper 7Ma
understruket namn är sammankallande
Efternamn
Förnamn
Grupp
Agrell
Noah
Konsertgrupp1
Andersson
Alva
Konsertgrupp1
Bensing
Josephine
Konsertgrupp1
Cedermark
Tilde
Konsertgrupp1
Ferm
Freja
Konsertgrupp1
Franzén
David
Konsertgrupp1
Fredling
Erik
Aktivitetsgrupp
Grahn
Petrus
Aktivitetsgrupp
Gruber
Victor
Aktivitetsgrupp
Henriksson
Clara
Aktivitetsgrupp
Horne
Albin
Aktivitetsgrupp
Ibanez Hedberg
Emanuel
Aktivitetsgrupp
Karlsson
Josefine
Aktivitetsgrupp
Lager
Alma
Aktivitetsgrupp
Lindberg
Paulina
Kassör
Lundström
Johanna
Aktivitetsgrupp
Mathiesen
Marcus
Aktivitetsgrupp
Peterson Bergsten
Clara
Aktivitetsgrupp
Plaude
Edmund
Föräldrarådet
Sjöstrand
Tova
Bull- och blomgrupp
Sobredo
My
Bull- och blomgrupp
Stille
Michael
Bull- och blomgrupp
Stromberg
Ebba
Bull- och blomgrupp
Thomsson
Saga
Bull- och blomgrupp
Tynelius
Vilma
Konsertgrupp2
Vallin
Katia
Konsertgrupp2
Vargas Alvhammar
Filippa
Konsertgrupp2
Welander Holmquist
Malin
Konsertgrupp2
Åkermo
Ellen
Konsertgrupp2
Åshuvud
Rebecka
Konsertgrupp2
















Föräldragrupper 7Mb ht-15
understruket namn är sammankallande

Efternamn
Förnamn
Grupp
Andersson Lindh
Victor
Familjeträffgrupp
Chilla
Lea
Familjeträffgrupp
Gillet
Clara
Familjeträffgrupp
Isaksson
Lina
Familjeträffgrupp
Meiton
Hjalmar
Familjeträffgrupp
Svenningsson
Maja
Familjeträffgrupp



Bohlin
Minna
Konsertgrupp 1
Collins
Elliot
Konsertgrupp 1
Grejs
Amanda
Konsertgrupp 1
Jonsson
Mia
Konsertgrupp 1
Nordin
Victor
Konsertgrupp 1
Sörenson
Ida
Konsertgrupp 1



Bäcker
Emilia
Blom- och bullgrupp
Ekenberg
Erik
Föräldrarådet
Handell
Albin
Blom- och bullgrupp
Landén
Frida
Blom- och bullgrupp
Olsson
Ludvig
Blom- och bullgrupp
Tiberg von Gegerfelt
Marcus
Blom- och bullgrupp



Börjesson
Julia
Klassdynamikgrupp med minst 2 aktiviteter/termin
Enderberg Lahtela
Tindra
Klassdynamikgrupp med minst 2 aktiviteter/termin
Hennig
Georg
Klassdynamikgrupp med minst 2 aktiviteter/termin
Lindén
Jacob
Föräldrarådet
Pettersson
Emma
Klassdynamikgrupp med minst 2 aktiviteter/termin
Vallin
Nelli
Klassdynamikgrupp med minst 2 aktiviteter/termin
Westelius
Sofia
Klassdynamikgrupp med minst 2 aktiviteter/termin



Celander
Lovisa
Konsertgrupp 2
Fridstrand
Miriam
Konsertgrupp 2
Hägelstam
Nicholas
Konsertgrupp 2
Lundmark
Nora
Konsertgrupp 2
Stenebo
Simon
Konsertgrupp 2
Weinberger
Erik
Konsertgrupp 2

OBS!
Familjeträffgruppen blir under vt-16
”Utflykt/Resegrupp planerar genomförande resa tidig ht/efter sommarlovet i 8:an och avslutningsresa i 9:an”